ELANLAR

FAYDALI LİNKLƏR

AXTARIŞ

FOTOALBOM

yasamal belediyye

yasamal belediyye

yasamal belediyye

yasamal belediyye

yasamal belediyye

SAAT

TƏQVİM

«  Noyabr 2017  »
BB.erÇ.axÇC.axCŞ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

FOTOALBOM

yasamal belediyye

yasamal belediyye

yasamal belediyye

yasamal belediyye

yasamal belediyye

Yasamal Rayonu Bələdiyyəsinin üzvləri

    Azərbaycan Respublikasında yerli özünüidarəetmə orqanları olan bələdiyyələrin yaranması Ümummilli Liderimiz- Ulu Öndər Heydər Əliyevin adı ilə bağlıdır. 12 noyabr 1995- ci ildə qəbul edilmiş Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasının IV bölməsi bələdiyyələrə həsr olunaraq özünün hüquqi statusunu almışdır. Yasamal Bələdiyyəsi Azərbaycan Respublikasında keçirilən ilk bələdiyyə seçkilərində - 12 dekabr 1999- cu ildə yaradılmış və 2000- ci ilin əvvəllərindən fəaliyyətə başlamışdır. Yasamal Bələdiyyəsinə seçilmiş 19 nəfər bələdiyyə üzvi Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 144- cü maddəsinə uyğun olaraq Mərkəzi Seçki Komissiyasının 11 yanvar 2010- cu il tarixli qərarı ilə təsdiqlənmişdir. 

2004- cü ilin dekabrın 17- də 2- ci dəfə, 2009- cu ilin dekabrın 23- də 3- cü dəfə, 2014- cü ilin dekabrın 23- də 4- cü dəfə Yasamal Bələdiyyəsinə 19 nəfər bələdiyyə üzvü seçilmişdir. 

 

 

 

 

 

 

Yasamal Rayonu Bələdiyyəsinin üzvləri ( 2014-2019-cu illər ) haqqında məlumat

 

Sıra №si

Adı, soyadı, atasının adı

Əsas iş yeri, vəzifəsi

Təhsili, ixtisası

Partiyalılığı

1.   

Cəfərov Zakir Ramazan oğlu

Yasamal Bələdiyyəsi,
sədr

Ali, bioloq
Biologiya elmləri namizədi, dosent 

YAP

2.   

Əhmədov Habil Niymət oğlu

Yasamal Bələdiyyəsi,
sədr müavini

Ali, mühəndis, iqtisadçı

YAP

3.   

Əliyev Fuad Aydın oğlu

Yasamal Bələdiyyəsi,
sədr müavini

Ali, Mühəndis, Politoloq

YAP

4.   

Əkbərli Əli Zeyni oğlu

Yasamal Bələdiyyəsi,
iclas katibi

Ali, mühəndis, dövlət və bələdiyyə idarəetməsi, iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru

YAP

5.   

Talıbova Cəmilə Məmmədağa

Az.Elm İstehsalat Birliyi

Ali, mühəndis

YAP

6.   

Çələbi Sima Firuz qızı

İTV- Gənclik elm, təhsil departamentinin direktor müavini

Ali, Azərbaycan İctimai-Siyasi Universiteti, Jurnalist

YAP

7.   

Əliyeva Ülviyyə Akim qızı

Yap Yasamal Rayon Təşkilatı, təlimatçı

Ali, Bakı Dövlət Universiteti, Kimya fakultəsi

YAP

8.   

İsmayılov Vasif Sultan oğlu

“Ulu Göyçə “ MMC prezidenti

Ali, Azərb.Texniki Un-ti, mühəndis.Azərb.Prezidenti Yanında İdarəç.Akad-sı, Dövlət Bələdiyyə İdarəetməsi

YAP

9.   

Rəhmanov Rasim Rəsul oğlu

Əhalinin Sosial Müdafiə Nazirliyi, Həkim- ekspert
 

Ali, Azərbaycan Tibb Universiteti-həkim, Azərb. İctimai siyasi Uni- ti, hüquqşunas

YAP

10. 

Əfəndiyeva Leyla Nemət qızı

Azərbaycan Respublikası Memarlar İttifaqı, baş mühasib

Ali, Azərbaycan Dillər Universiteti, ingilis dili

B/T

11. 

Quluzadə Gülarə Knyaz qızı

Yasamal r-nu, 24 saylı Uşaq Gənclər Yaradıcılıq Mərkəzi, direktor

Ali, BDU, filoloq

YAP

12. 

Məmmədova Fatimə Paşa qızı

Akademik M.Mirqsımov adına Resublika Klinik Xəstəxanası, həkim

Azərb.Tibb Un-ti, müalicə işi, Həkim- nevrapatoloq

YAP

13. 

Xudiyev Cavid Aydın oğlu

CS Trasport Sercises MMC, direktor

Ali, Azərb.Memarlıq və İnşaat Un-ti, İnşaat- mühəndisi

B/T

14. 

Əliyev Ramil Çingiz oğlu

İctiami Televiziya və radio yayım şirkəti, mühasib

Ali, Azərbaycan İqtisad Universiteti, iqtisadçı

B/T

15. 

Əsgərov Vüqar Məmməd

Neftqazlayihə mühəndis

Ali, Azərb.Neft Kimya İnstitutu, mühəndis

BQP

16. 

Əhmədov Əmirbəy Səyyaf oğlu

ABİHİ 

Baş texniki əmək müfəttişi

Ali, mühəndis

B/T

17. 

Abbasəliyev Ələkbər Ağacəbrayıl oğlu

Müvəqqəti işsiz

Ali, Azərb.Kooperasiya İnstitutu, maliyyə- kredit

YAP

18. 

Rzayeva Reyhan Sahib qızı

2 sayl Baza Tibb Kolleci- müəllimə

Ali, BDU Biologiya fakultəsi, bioloq

YAP

19. 

Şeydayev Bəhrən Şeyda oğlu

Yasamal r-nu, Qarabağ Müharibəsi əlilləri, veteranları və şəhid ailələri İctimai Birliyin sədr müavini

Ali, Bakı Dövlət Un-ti, Ümum Qoşin Hərbi məktəbi Tarix- hərbçi

YAP