ELANLAR

FAYDALI LİNKLƏR

FOTOALBOM

yasamal belediyye

yasamal belediyye

yasamal belediyye

yasamal belediyye

yasamal belediyye

ONLİNE ÖDƏMƏ

TƏQVİM

«  Fevral 2020  »
BB.erÇ.axÇC.axCŞ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

FOTOALBOM

yasamal belediyye

yasamal belediyye

yasamal belediyye

yasamal belediyye

yasamal belediyye

Yasamal Rayonu Bələdiyyəsinin üzvləri

           Azərbaycan Respublikasında yerli özünüidarəetmə orqanları olan bələdiyyələrin yaranması Ümummilli Liderimiz- Ulu Öndər Heydər Əliyevin adı ilə bağlıdır. 12 noyabr 1995- ci ildə qəbul edilmiş Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasının IV bölməsi bələdiyyələrə həsr olunaraq özünün hüquqi statusunu almışdır. Yasamal Bələdiyyəsi Azərbaycan Respublikasında keçirilən ilk bələdiyyə seçkilərində - 12 dekabr 1999- cu ildə yaradılmış və 2000- ci ilin əvvəllərindən fəaliyyətə başlamışdır. Yasamal Bələdiyyəsinə seçilmiş 19 nəfər bələdiyyə üzvi Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 144- cü maddəsinə uyğun olaraq Mərkəzi Seçki Komissiyasının 11 yanvar 2010- cu il tarixli qərarı ilə təsdiqlənmişdir. 2004-cü ilin dekabrın 17-də 2-ci dəfə, 2009-cu ilin dekabrın 23-də 3-cü dəfə, 2014-cü ilin dekabrın 23-də 4-cü dəfə, 2019-cu ilin dekabrın 23-də 5-ci dəfə Yasamal Bələdiyyəsinə 19 nəfər bələdiyyə üzvü seçilmişdir.

 

Yasamal Rayonu Bələdiyyəsinin üzvləri ( 2019-2024-cü illər ) haqqında məlumat

 

Sıra №si

Adı, soyadı, atasının adı

Əsas iş yeri, vəzifəsi

Təhsili, ixtisası

Partiyalılığı

1.   

Məmmədov Tahir

 İlyas oğlu

Yasamal Bələdiyyəsi,
sədr

Ali, Gürcüstan Dövlət Kənd Təsərrüfatı Universiteti, hüquqşünas

YAP

2.   

Cəfərov Zakir Ramazan oğlu

Yasamal Bələdiyyəsi,
sədr müavini

Ali,Bakı Dövlət Universiteti, bioloq, Biologiya elmləri namizədi, dosent

YAP

3.   

Muxtarov Emin Əlimuxtar oğlu

Yasamal Bələdiyyəsi,
sədr müavini

Ali, Azərbaycan Beynəlxalq Universiteti, hüquqşünas

B/T

4.   

Babayev Zaur Adil oğlu

Yasamal Bələdiyyəsi,
iclas katibi

Ali, Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyası, hüquqşünas

YAP

5.   

Dəmirov Samir Əmrah oğlu

AS Tikinti Şirkəti, direktor

Ali,Bakı Dövlət Universiteti, hüquqşünas

B/T

6.   

Şeydayev Bəhram Şeyda oğlu

Yasamal r-nu, Qarabağ Müharibəsi,əlilləri,veteranları və şəhid ailələri İctimai Birliyinin sədri

Ali, Bakı Dövlət Universiteti,Tarix, Ümum Qoşun Hərbi məktəbi,hərbiçi

YAP

7.   

Ağakərimov Müzəffər Mehdi oğlu

Abşeron İdman Olimpiya Kompleksinin direktor müavini

Ali, Bakı Dövlət Universiteti, Tarix

B/T

8.   

Mirzəyev Ramil

Kamil oğlu

Yeni Azərbaycan Partiyasının Mərkəzi aparatı, Bölgə kuratoru

Ali, Azərbaycan Beynəlxalq Universiteti, hüquqşünas, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, iqtisadiyyatın hüquqi tənzimlənməsi, Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyası, Dövlət Bələdiyyə idarəetməsi

YAP

9.   

Əsgərov Vüqar 

Məmməd oğlu

Neftqazlayihə ,mühəndis
 

Ali,Azərbaycan Neft Kimya İnstitutu, mühəndis

BQP

10. 

Talıbova Cəmilə

Məmmədağa qızı

Azərbaycan Meliorasiya və Su Təsərrüfatı Açıq Səhmdar Cəmiyyəti, aparıcı elmi işçi

Ali, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti, ekologiya

YAP

11. 

Bağırov Rüzgar

Nəci oğlu

Kiçik Sahibkarlıq

Ali, Ali Hərbi Akademiya, Kəşfiyyat

B/T

12. 

Qasımova Fəridə

Azər qızı

Yasamal r-nu, 4 saylı Uşaq Gənclər İnkişaf Mərkəzi, dərnək rəhbəri

Ali, Moskva Dövlət Pedaqoji Universiteti, pedaqoq

YAP

13. 

Əliyeva Leyla

Natiq qızı

British Council-da Proqram assisenti, Gənclər üçün Təhsil mərkəzi, beynəlxalq əlaqələr üzrə katib

Ali, Azərbaycan Dillər Universiteti, İngilis dili

YAP

14. 

Nəcəfova Nuridə

Xudaqulu qızı

Yasamal r-nu, 1 saylı Şuşa şəhər tam orta məktəbi, müəllimə

Ali, Bakı Mühəndislik Universiteti, ibtidai sinif müəlliməsi

YAP

15. 

Cabarova Səmayə

Rafiq qızı

Yasamal r-nu, 22 saylı MKİS, kargüzar

Ali,Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Filoloq

YAP

16. 

Əkbərova İlkanə

Əflatun qızı

Yasamal r-nu İcra Hakimiyyətində könüllü

Ali,Bakı Dövlət Universiteti, Tarix

YAP

17. 

Daşdəmirov Həsən

Daşdəmir oğlu

 

 

 

18. 

Rzayeva Afərin 

Akif qızı

 

 

 

19. 

Əliyeva Zeynəb

Təvəkkül qızı